امیررضا

انتشار در: 7 دسامبر 2020

معرفی الگوریتم Mobilegeddon ( موبایل گدون ) گوگل

میزان تأثیرگذاری به الگوریتم Mobilegeddon هنوز مشخص نیست. اما، گفته شده اهمیت بیشتری نسبت به الگوریتم های پاندا و پنگوئن خواهد داشت.
دسته: سئو | وبلاگ

معرفی الگوریتم Mobilegeddon ( موبایل گدون ) گوگل

میزان تأثیرگذاری به الگوریتم Mobilegeddon هنوز مشخص نیست. اما، گفته شده اهمیت بیشتری نسبت به الگوریتم های پاندا و پنگوئن خواهد داشت.

امیررضا

انتشار در: 7 دسامبر 2020
دسته: سئو | وبلاگ

در 21 آپریل 2015، گوگل جدیدترین به روزرسانی الگوریتم تلفن همراه خود را با هدف افزایش نتایج جستجو در تلفن های هوشمند برای کمک به وب سایت های سازگار با تلفن های همراه منتشر کرد. کارشناسان و رسانه ها این به روزرسانی الگوریتم جدید را الگوریتم Mobilegeddon نامیدند.

بر خلاف دیگر به روزرسانی های الگوریتم گوگل، مانند پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار، غول موتور جستجو توجه زیادی را قبل از این به روزرسانی بزرگ به خود جلب کرد. گوگل برای اولین بار برنامه های خود را برای بروزرسانی الگوریتم موبایل گدون در دسامبر 2014 اعلام کرد. گوگل به رسانه های خبری گفت “آن ها در حال آزمایش الگوریتم جدید رتبه بندی برای موبایل هستند” و تاریخ انتشار را در فوریه 2015 رسما اعلام کردند.

در مورد تأثیر آن، الگوریتم Mobilegeddon ( موبایل گدون ) گوگل فقط بر جستجو در دستگاه های تلفن همراه تأثیر می گذارد و باعث افزایش رتبه صفحات سازگار با موبایل و پایین آمدن صفحات ناسازگار با تلفن های همراه می شود. الگوریتم  موبایل گدون فقط بر رتبه بندی تلفن های همراه تأثیر می گذارد و تاثیری در رتبه بندی دسک تاپ و تبلت نخواهد داشت.

الگوریتم Mobilegeddon ( موبایل گدون )

الگوریتم Mobilegeddon ( موبایل گدون )

چگونه می توانید بفهمید وب سایت شما از نظر موبایل دوستانه است؟

در حال حاضر چند روش وجود دارد که اگر سایت شما توسط Google بعنوان یک وب سایت دوستانه تلفن همراه نمایه سازی شده است ، وجود دارد.

از ابزار آزمایش دوستانه تلفن همراه Google استفاده کنید.

گزارشات قابلیت استفاده از تلفن همراه خود را در Google Webmaster Tools بررسی کنید.

آیا سایت شما برچسب دوستانه موبایل در جستجوهای تلفن همراه دارد؟

نتایج جستجوی برچسب موبایل-دوستانه

الگوریتم Mobilegeddon

الگوریتم Mobilegeddon

تأثیر الگوریتم Mobilegeddon در نتایج جستجوی تلفن همراه

میزان تأثیرگذاری به روزرسانی Mobilegeddon هنوز مشخص نیست. با این حال، گفته شده است که اهمیت بیشتری نسبت به به روزرسانی الگوریتم های پاندا و پنگوئن خواهد داشت. این گفته به معنای بیش از 11٪ از نتایج جستجو توسط این به روزرسانی الگوریتم است.

الگوریتم جدید تلفن همراه به صورت صفحه به صفحه ارزیابی خواهد شد. اگرچه ممکن است برخی از صفحات شما سازگار با تلفن همراه نباشند، اما بقیه صفحات می توانند از این به روزرسانی بهره مند شوند. با این حال، از نظر گوگل، یک صفحه نمی تواند تا حد محدودی برای تلفن همراه مناسب باشد. یا هست یا نیست. چیزی بین این دو گزینه قرار ندارد. صفر یا یک!

مرتبط: معرفی الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل (Hummingbird Algorithm) حتما بخوانید.

گوگل در تلاش است تا تغییرات شما در راستای سازگاری با تلفن های همراه را به صورت آنی در نتایج جستجو خود اعمال کند. گوگل همچنین صفحه ای با عنوان سوالات متداول در مورد این آپدیت و هفت اشتباه برتری را که وبمستران هنگام دوستانه بودن وبسایت برای موبایل مرتکب می شوند را منتشر کرده است. به شما توصیه می شود که حتما این مقاله گوگل را بخوانید و موبایل دوست سایت خود را آزمایش کنید.

تأثیر Mobilegeddon در نتایج جستجوی تلفن همراه

تأثیر Mobilegeddon در نتایج جستجوی تلفن همراه

پایان

از اینکه با مقاله ای دیگر از آکادمی یونی-پد با همراه بوده اید مشتکریم. لطفا نظرات خود را درباره ی الگوریتم های گوگل و به خصوص الگوریتم موبایل گدون در نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

منابع:

https://www.submitinme.com/news/key-strategies-that-emprise-mobile-update-in-2018–468.aspx

https://www.medialogic.com/blog/healthcare-marketing/is-mobilegeddon-cause-for-panic-opportunity-for-health-care-brands-in-the-new-google-update/

https://response.agency/blog/2015/04/what-is-mobilegeddon/

https://thelimitlessjourney.wordpress.com/author/thelimitlessjourney/